Viipurin Lauluveikkojen seniorikerho Konkarit koostuu kuoron laulajajäsenistä jotka nauttivat laulamisen riemusta hieman kevymmällä harjoitus- ja esiintymistahdilla.
Konkarit kokoontuu kuukauden ensimmäisenä tiistaina klo 17.00 Ravintola Laulumiehissä

Ryhmäkuva 2019

 

Vielä on kesää jäljellä. Tässä alkusyksyn harjoitusajat 
Tiistai  27.08.2019 klo 17.00 -20.00 Ravintola Laulumiehet Unkarin ohjelma.
Tiistai  03.09.2019 klo 17.00 - Ravintola Laulumiehet Normaali kokous ja harjoitukset.
Torstai 19.09.2019 klo 17.00 -20.00 Ravintola Laulumiehet Unkarin ohjelma.
Tiistai  01.10.2019 klo  17.00 - Ravintola Laulumiehet Normaali kokous ja harjoitukset. 
Torstai  03.10.2019 lähtö Unkariin. Lisätietoja harjoituksissa.
Tervetuloa. 
Ystävällisin terveisin Terho P.  Kirjuri. 

Konkarien yhteystietoja:

PUHEMIES
Risto Rahkonen, puh. 0400 746 212, email; risto.rahkonen<>gmail.com

VARAPUHEMIES

 Kalevi Martikainen, puh. 0400 634 270 , kalevi.martikainen<>kolumbus.fi

KASÖÖRI
Hannu Korhonen, puh.0400 433 277, email: hannu.korhonen01<>saunalahti.fi

KERHOMESTARI
Pertti Viljasalo, puh. 0400-604 999, email: pertti.viljasalo<>gmail.com

KIRJURI
Terho Pursiainen puh. 050-547 3352 email: terho.pursiainen<>punavuorenrauta.fi

2. KIRJURI
Pentti Auersalo, puh. 040 5457 408 email; pentti.auersalo<>gmail.com

LUKKARI
Rolf Söderlund, puh. 040-587 7959, email: soderlund.rolf<>gmail.com

2.LUKKARI
Olli Patosaari, puh. 0400 432 686, email; olli.patosaari<>luukku.com

Konkarien tili n:o on Danske Bank FI74 8000 8710 1530 38